loading
Kobiety są jak wino…🍷

Rok stylizacji mody Edwarda Bogusława Trybalskiego 🏛 

O kobietach zwykło się mówić, że są jak wino. Im starsze tym lepsze. I na pewno nie będzie błędnym zapożyczenie tego określenia w odniesieniu do sposobu, w jaki ubiera się Edward Bogusław Trybalski, bohater wystawy na którą patrzysz. Sposób, w jaki z odwagą i wyszukaniem łączy, zestawia ze sobą kolory, kroje i pozornie niełatwe w doborze części garderoby, buduje niepodważalne stwierdzenie, że im więcej czasu upływa w jego życiu, tym większe zdobywa doświadczenie w tej dziedzinie. To trochę, jak z piramidami , budzą podziw, zachwyt i nieraz niedowierzanie. Przyczynia się do tego fakt, iż były budowane przez fachowców z takim mozołem, dzień po dniu, podobnie jak przygotowanie tej wystawy.

Wystawa jest opowieścią o niezwykłym człowieku i jego pasji.

Trud włożony w jej przygotowanie opiera się na stworzeniu 201 niesztampowych stylizacji i uwiecznianiu ich na 264 fotografiach 📷 przez cały rok 📅.

Zdjęcia wykonywano systematycznie od 4 września 2017 do 3 września 2018 roku.

Odbicia w szybach i inne szczegóły dają wyobrażenie o zmianach w otaczającej nas rzeczywistości.

Szafy Edwarda to zbiór, a raczej zbiory przeróżnych ubrań, kolorów, wzorów i fasonów, które tworzą jego niekonwencjonalny, śmiały styl. Wyłuskiwane przez lata, na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zabawne, trudne do zastosowania, a na pewno odmienne od całej reszty, a stanowią przecież w większości egzemplarze limitowanych, markowych serii odzieży. Umiejętność ich łączenia i prezencji przez bohatera wystawy nie pozostawia wątpliwości, że mogą zachwycić oko niejednego przechodnia. Potwierdzają to opinie młodzieży, która mówi „Masz styl”, a idąc w ślady Edwarda, wychodzi na przekór sieciowemu trywializmowi i akceptowalnej powszechności.

Edward Bogusław Trybalski jest jak piramida, zapraszam Cię do odkrywania jego wyjątkowości.

Naturalnie wystawa nie zaistniałaby bez zdjęć znamienitego fotografika Henryka Tomasza Kaisera, mieszkańca Krakowa i Nowego Jorku. Otrzymał on ponad 60 nagród na najbardziej znanych, międzynarodowych wystawach i konkursach fotograficznych, a jego prace publikowane były m.in. przez National Geographic, British Airways, Reader’s Digest, Fuji Film, Sony, New York Magazine, Toyota, LOT, General Electric, GEO, Traveler, Advertising Unlimited.

Elżbieta Lehrich

Koncepcja wystawy i fotografie: Henryk Tomasz Kaiser

Kategorie Kulturowo
Related Videos

1 komentarz